Реформа освіти не може зачекати – Гройсман

Реформа освіти – одна з фундаментальних змін, яка не може зачекати і яку треба розпочинати вже сьогодні, якщо хочемо отримати результати через 12 років. Про це в ефірі 5 каналу сказав прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

За його словами, освітня реформа торкається всіх сфер життя дитини – від дитячого садка до вищого навчального закладу.

«Перше, що нам треба зробити, – забезпечити вільний доступ дітей до дитячих садків. У нас 75 тис. дітей ще досі «стоять» у чергах. Це неприпустимо. Минулого року було створено 26 тисяч місць у дитячих садочках – перш за все за рахунок місцевих бюджетів, які збільшені шляхом перерозподілу повноважень та фінансової децентралізації. Очевидно, що за три роки ми можемо повністю позбутися черги в дитячі садочки», – сказав прем’єр.

«Далі – школа, яка має прививати дітям нові знання, навички і компетентності. “Для того, щоб ми через 12 років отримали результат, нам треба сьогодні розпочинати цю реформу. І дуже важливо, щоб ця реформа не відкладалася у часі», – наголосив Володимир Гройсман.

Наступна позиція – профтехосвіта.

«Нам потрібні кваліфіковані виробничі кадри. Поспілкуйтеся з бізнесом, підприємцями, запитайте, чи вистачає кадрів для роботи? …Система профтехосвіти не адекватна по відношенню до ринку праці. А нам треба зробити так, аби кадри, які ми готуємо, співпадали з запитом у реальному секторі економіки. Це ще одне важливе завдання», – підкреслив глава уряду.

Окрему увагу він звернув на розвиток науки, де фактично немає повноцінної системи ані підтримки, ані запиту, ані трансферу наукових доробок в реальну економіку.

«І тут ми теж працюємо, створюємо Раду інновацій. Україна має колосальний потенціал, найголовніше – інтелект, ми його маємо», – додав Володимир Гройсман.

Як відомо, раніше прем’єр закликав парламент розпочати осінню сесію з розгляду найбільш актуальних питань, зокрема подальшої імплементації освітньої реформи. Для розгляду нового закону «Про освіту» парламентарям у липні не вистачило робочого часу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *