Урок 115. Виділення вставних слів на письмі комами

Урок 115. Виділення вставних слів на письмі комами.

Українська мова.

5 клас

Матеріал до уроку

1. Повторити правила, розглянуті на попередньому уроці, скласти й записати в зошит 2 речення зі вставними словами, у яких втавні конструкції належать до різних груп.

Презентація з української мови "Вставні слова"

2. Вивчити правила.

Вставні конструкції не є членами речення, тобто не відповідають на жодне питання в реченні: Коні, кажуть, сліпнуть у шахтах — вставне слово. Кажуть люди, кажуть, що я файна дівка — присудок.

У реченні вставні слова виділяються комами. Якщо вставні конструкції входять до складу відокремлених членів речення, то вони не виділяються комами: Десь далеко, мабуть під Черніговом, глухо гули гармати.

Якщо при вставних словах є сполучники, які до них належать, то вони виділяються разом зі сполучником: А може, власне, і не в тому справа. Якщо ж сполучник відноситься до інших членів чи до всього речення, то вставне слово обов’язково виділяється комами: А то ще кажуть: миска з крутими берегами. Або пустився берега чоловік. Або, нарешті, кажуть, берега дати.

Зверніть увагу!

Не є вставними і не виділяються комами такі слова: ніби, нібито, немовби, все-таки, адже, от, тільки, принаймні, навіть, між тим, за традицією, буквально, якби, майже, при тому, при цьому, часом, тим часом, до того ж, приблизно, якраз, як-не-як: Злива тривала майже годину.

Відеоматеріали до теми:

Повторити правила на сторінці 174-175 (підручник).

Вправа 4 на сторінці 175 -176 (письмово).

Домашнє завдання.

Повторити групи вставних слів, вивчити правила стор. 174-175.

Вправа  з будиночком на сторінці 177.

Виконати письмові завдання, подані вище, зробити фото, завантажити на свою сторінку вh  Нuman .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *