Обсяг державного замовлення на технічні спеціальності щодо випуску учнів старшої школи зріс майже вдвічі за останні 10 років. Про це сказала міністр освіти Лілія Гриневич під час засідання розширеного Комітету ВРУ з питань науки і освіти.
«У нас у суспільстві побутує думка, що зараз технічні виші переорієнтувалися виключно на гуманітарні спеціальності чи готують тільки економістів, фінансистів, при цьому технарів стає все менше і менше. Більш того, цю думку часто тиражують і представники влади. Давайте подивимось на об’єктивні факти та цифри. Найкращою ілюстрацією є прийом – як приймають випускників шкіл. У абсолютних цифрах замовлення на технічні спеціальності падає, але якщо ми подивимось у розрізі демографії, обсяг держзамовлення на технічні спеціальності по відношенню до випуску учнів старшої школи зріс майже вдвічі за останні 10 років – з 8,5% у 2007 році до 16,3% у 2017 році», – пояснила Лілія Гриневич.
Вона також звернула увагу на те, що порівняно з 2007 роком кількість випускників шкіл скоротилася більш ніж вдвічі – з 467 тисяч до 203 тисяч.
«Саме демографія зараз є найбільшим нашим стримуючим чинником. Якщо ми звернемось до ринку праці, то за низкою технічних спеціальностей ми маємо значну потребу у кадрах. Більш того, зараз у нас на технічних спеціальностях бакалаврів навчається більше ніж магістрів. І причиною цього є дві важливі тенденції – від’їзд молоді, що навчається на технічних спеціальностях, за кордон та затребуваність таких кадрів навіть на рівні бакалавра», – додала міністр.
Джерело: https://osvita.ua/vnz/61038/