ЗНО-2021. Українська мова. Новації

У 2021 році, на відміну від попередніх років, зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, проводитиметься з 1) української мови, 2) української мови і літератури.

Таким чином, випускники, які завершують у 2021 році здобуття повної загальної середньої освіти та/або планують вступати до закладів вищої освіти, матимуть можливість самостійно обирати, яку саме роботу виконуватимуть під час ЗНО: або сертифікаційну роботу з української мови, або сертифікаційну роботу з української мови та літератури.

Читати далі на сайті УЦОЯО:  https://testportal.gov.ua/zno-2021-novatsiyi-yaki-ochikuyut-zdobuvachiv-osvity/#more-19082

 

Програма ЗНО з української мови та літератури 2021

Демонстраційне_ЗНО_з_української_мови

Демонстваційне_ЗНО_з_української_мови_та_літератури

 

Випускники закладів загальної середньої освіти, а також учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які у 2021 році здобудуть повну загальну середню освіту, мають вибрати українську мову як обов’язковий предмет для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Читати далі на сайті УЦОЯО: https://testportal.gov.ua/ukrayinska-mova-i-literatura-2021/

22 травня 2019 року Кабмін ухвалив нову редакцію Українського правопису.

Відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України від 29.07.2019 № 1033: у завданнях зовнішнього незалежного оцінювання протягом п’яти років будуть використовуватися норми Українського правопису, які не зазнали змін. Тобто завдання, які стосуються норм Українського правопису, будуть ґрунтуватися тільки на тих усталених нормах, які не змінилися.

В Українському центрі було ухвалено рішення: протягом п’яти років не вважати помилковим написання слів згідно з нормами попередньої редакції правопису. Іншими словами екзаменатори позначатимуть написання слів, що не відповідатиме чинному правопису, однак у загальному обліку не враховуватимуть його — такі помилки не вплинуть на загальний бал учасника тестування за написання власного висловлювання.

8 коментарів до “ЗНО-2021. Українська мова. Новації”

  1. “Если жаждешь покормить голодного, не давай ему денег, а дай снасть и выучи ловить рыбу”. В Ваших заметках вложена великая мудрость, какая предоставляет большую пищу для ума.

  2. “Всё трудное состоит с простого.” Как хорошо, что Вы можете донести сведения элементарным, возможным для уяснения, образом.

  3. “Жизни доверяй, она ведь учит надежнее всяких книг”. Большое спасибо за то, собственно что даёте информационную подборку, какая ориентирует в текущей жизни.

  4. Жизнь человека отнюдь не состоит в том, чтобы проживать, ну а в том, чтобы ощущать, собственно что живешь. По прошествии прочтения Ваших подборок, я, по подлинному, начинаю понимать, что у меня открывается смысл в текущей жизни.

  5. Только лишь такой заслуживает жизни и независимости, кто постоянно за них идет на бой. Я не нарадуюсь, просматривая Ваши все статьи. Они дают мне глоток свободы в грядущем дне.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *