Урок 66. Юрій Винничук. Повість-казка «Місце для дракона»

Урок 66. Юрій Винничук. Повість-казка «Місце для дракона».

Українська  література

Матеріал для вивчення

upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/...

Сучасний письменник Юрій Винничук

1. Переглянути відео, написати конспект “Творчість Ю. Винничука”.

2. Прочитати, запам’ятати.

(18.03.1952) Юрій Винничук — відомий український письменник, журналіст, перекладач і редактор. Свій творчий шлях він розпочав ще в 1970-х роках як автор непересічних поетичних творів, а згодом і літературних містифікацій, серед яких читачам особливо запам’яталося «Житіє гаремноє» — вигадані щоденники Роксолани. На початку 1990-х років письменник був режисером естрадного театру «Не журись» та засновником «Кабарету Юрця і Стефця».

Але справжній успіх принесло Юрію Винничуку звернення до великої прози. Його романи «Діви ночі» (1991), «Танґо смерті» (2012), «Аптекар» (2015), «Цензор снів» (2016), «Лютеція» (2017) та «Нічний репортер» (2019), захопливі та драматичні, позначені неабиякою майстерністю і глибоким знанням матеріалу, мають величезну популярність і любов читачів. На рахунку письменника також ціла низка творів для дітей і краєзнавчі видання «Легенди Львова» (1999), «Кнайпи Львова» (2000),

«Таємниці львівської кави» (2001) і «Таємниці львівської горілки» (2006). Лише побіжний перелік створеного письменником у різноманітних жанрах за останні десятиріччя мав би займати кілька сторінок.

Твори Юрія Винничука перекладено англійською, німецькою, французькою, хорватською, польською, болгарською, сербською, білоруською, японською, китайською мовами і навіть мовою есперанто, чимало з них відзначені престижними літературними нагородами.

«Місце для дракона» — історико-фентезійна казка, написана українським письменником Юрієм Винничуком у 1990 році. Вперше опублікована 1990 року у збірці «Спалах» . Окремими виданнями книга виходила у видавництвах “Піраміда”, «Фоліо», “Чорні вівці”.

Казка –  це народно-поетичний або писемно-літературний твір про вигадані події, осіб, іноді за участю фантастичних сил.  Повість – епічний прозовий твір середнього розміру. Частіше за все їй відводять місце між романом і оповіданням. Повість-казка, або казкова повість вирізняється тим, що в ній, як і в казці, багато вигадки та фантазії, але герої діють протягом тривалого часу.

Аудіокнига " Місце для дракона" скорочено Юрій Винничук - YouTube

3. Записати в зошит, вивчити.

Повість — епічний жанр середнього розміру. Частіше за все їй відводять місце між романом і оповіданням.

Повість-казка, або казкова повість, вирізняється тим, що в ній, як і в казці, багато вигадки та фантазії, але герої діють протягом тривалого часу.

4. Написати характеристику образів дракона та князя.

Прослухати повість-казку Ю Іванничука “Місце для дракона ” можна тут: 

https://www.youtube.com/watch?v=jbzZFvwVnio

Прочитати повністю твір: Ю. Винничук. Місце для дракона.

Домашнє завдання. Прочитати оповідання   Ю Винничука.  “Місце для дракона” ( за підручником с. 173 – 181).  Виконати письмові завдання, завантажити в Сlassroom.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *