Урок 60. Драма-феєрія Лесі Українки «Лісова пісня». Фольклорно-міфологічна основа твору.
Українська література.
Матеріали для вивчення
- Напишіть конспект поданого матеріалу.
Леся Українка здійснила справжній творчий подвиг: за 13 років, будучи важко-хворою, створила близько 20 драматичних творів, серед яких першочергово треба назвати «Одержиму», «Кассандру», «У пущі», «Бояриню», «Камінного господаря», «Лісову пісню». За ідейно- художніми якостями, за рівнем мистецької досконалості «Лісова пісня» є одним з найвагоміших здобутків всесвітньої драматургії.
За жанром «Лісова пісня» – це драматична поема. Це жанр, що поєднує прикмети драматургії і поезії, це віршована п’єса. Це драма -феєрія.
Феєрія – театральна чи циркова вистава, побудована на фантастично-казковому сюжеті, в якій з метою вразити глядача використовуються різноманітні сценічні ефекти.
Драма –феєрія – п’єса з казково- фантастичним сюжетом і персонажами.
Особливі ознаки драматичної поеми:
– в основі її переважно психологічний конфлікт, конфлікт ідей та поглядів;
– тяжіння до філософської узагальненості, символіки, міфологічності;
– ідейний зміст твору, завершення тієї або іншої сцени, розгортання певної думки часто підсумовується афоризмом;
– присутні ліричність, емоційність, навіяні посвятами, ремарками, монологами, поетичними прологами.
- Історія створення твору( повідомлення учня)
Леся Українка написала цю драму за 10-12 днів. Після лікування в Єгипті, Леся поїхала до Києва, а потім до чоловіка в Кутаїсі. Там вона почала писати «Лісову пісню», а 25 липня датується чорновий варіант твору. В листі до своєї сестри вона написала, що п’єса у неї «лилася музикою», дуже легко, але після неї вона була хвора і досить довго не могла прийти до пам’яті. Спогади про дитинство, розповіді про міфічних істот, які не могли залишити пам’ять її, саме образ Мавки, які Леся виношувала роками, її виховання на фольклорі, як англієць на Біблії, примусили письменницю створити цей геніальний шедевр.
Відеоматеріали до теми:
Домашнє завдання.
Напишіть конспект поданого матеріалу.
Прочитати 2 дію «Лісової пісні», підручник С. 176-177.