Українська література. 6 клас Урок 53. Леся Воронина — сучасна письменниця. Повість «Таємне Товариство Боягузів, або Засіб від переляку №9». Матеріал до уроку Записати в зошит подану нижче інформацію. Леся Анастасіївна Воронина — українська письменниця, перекладачка, журналістка, член Асоціації українських письменників. Читати далі …
Місяць: Березень 2020
Позакласне читання. Євген Гуцало. «Сім’я дикої качки».
Українська література, 5 клас Позакласне читання. Євген Гуцало. «Сім’я дикої качки». Матеріали до теми: «Сім’я дикої качки». Аналіз Тема: відтворення взаємостосунків дітей зі світом природи (качиною сім’єю). Головна думка: засудження жорстокості, байдужості, прагнення піднестися за рахунок хвалькуватості, брехні (Юрко); возвеличення доброти, Читати далі …
Євген Гуцало. Сім’я дикої качки
Є. Гуцало. Сім’я дикої качки
Урок 107. Розряди займенників за значенням, їх характеристика. Групи займенників
Урок 107. Розряди займенників за значенням, їх характеристика. Групи займенників Українська мова. 10 клас. Матеріал для вивчення Пригадайте! Розгляньне таблицю, опрацюйте теоретичний матеріал. За лексичним значенням і морфологічними ознаками займенники поділяють на дев’ять розрядів. Особовими називаються займенники, які вказують Читати далі …
Урок 106. Займенник як частини мови.
Урок 106. Займенник як частини мови. Українська мова. 10 клас. Матеріал для вивчення Займенник — це самостійна повнозначна змінна частина мови, яка об’єднує слова, що вказують на предмети, ознаки, кількість, не називаючи їх, і відповідає на питання хто? що? який? чий? Читати далі …
Урок 104. Відмінювання прикметників
Урок 104. Відмінювання прикметників Українська мова. 10 клас. Матеріал для вивчення Опрацюйте поданий матеріал. Прикметники, змінюючись за родами, відмінками й числами, відповідають на такі питання: 1) називний — який? яка? яке? які?; 2) родовий — якого? якої? якого? яких?; Читати далі …
Урок 54. Морфологічна норма
10-А, 10 -Б класи Урок 54. Морфологічна норма. Українська мова. Завдання на період карантину . 02.04.2020. Матеріал для вивчення Частини мови – це лексико-граматичні класи слів, в основу виділення яких покладено морфологічний (наявність/відсутність парадигми відмінювання), синтаксичний (поєднуваність з іншими словами та Читати далі …
Урок 111. Розділові знаки при звертанні
Урок 111. Розділові знаки при звертанні Українська мова. 5 клас Матеріал для вивчення 1. Прочитати та вивчити правила “Розділові знаки в реченнях зі звертаннями”. Скласти та записати в зошит 3 речення про свою родину , звертання буде стояти на початку, в Читати далі …
Урок 110. Звертання. Непоширені й поширені звертання
Урок 110. Звертання. Непоширені й поширені звертання Українська мова. 5 клас Матеріал для вивчення Перегляньте відео, випишіть по 1 реченню з поширеним і непоширеним звертанням. Звертання — це слово або сполучення слів, що називає особу чи предмет, до яких Читати далі …
Урок 108. Двокрапка й тире при узагальнювальних словах у реченнях з однорідними членами
Урок 108. Двокрапка й тире при узагальнювальних словах у реченнях з однорідними членами Українська мова 5-А клас 02. 05. 2022 5-Б клас 04. 05. 2022. Матеріал для вивчення Розляньте таблицю. Прочитайте правила. Узагальнювальне слово своїм значенням охоплює всі однорідні члени в реченні Читати далі …