Урок 109. Офіційно-діловий стиль. Написання резюме

Урок 109. Офіційно-діловий стиль. Написання резюме

Українська мова. , 11-В клас

16. 04. 2021

Матеріали до уроку

  1. Вивчити поданий нижче матеріал.

Резюме (від. франц. resume – “висновок”) – це документ, у якому особа подає короткі відомості про навчання, трудову діяльність, професійні навички й якості у спеціально встановленому порядку.

Резюме складається з таких розділів:

ПІБ (надрукувати по центру вгорі сторінки; слово «РЕЗЮМЕ» не пишеться).

  1. Особисті дані. Вкажіть адресу, номер телефону, адресу електронної пошти, дату і місце народження, сімейний стан.
  2. Мета. Одним реченням описується посада, яка Вас цікавить, і навички, якими Ви володієте для успішної роботи на цій посаді. Даний розділ варто включати в резюме, коли Ви претендуєте на конкретну посаду, і не хочете розглядати ніяких інших пропозицій. Якщо Ви збираєтеся користуватися єдиним варіантом резюме, розсилаючи в багато компанії, що пропонують різні вакансії, не слід включати його в резюме.
  3. Кваліфікація. Коротка вказівка найважливішою для потенційного роботодавця інформації про Ваші професійні навички, сильні сторони і досягнення.
  4. Освіта. Вкажіть спочатку роки, потім назву ВНЗ, місто, факультет і спеціальність. Включіть інформацію про дипломи з відзнакою, якщо такі є, про іменні стипендії, публікаціях. Можна повідомити про нагороди, підкреслити навчальні дисципліни, які можуть стати в нагоді на новій роботі. Якщо Ви не отримали диплом чи сертифікат, вкажіть, що Ви прослухали курс. Необхідно вказати додаткові курси, семінари, тренінги тощо.
  5. Досвід роботи. За останні 10 років (у зворотному хронологічному порядку: спочатку вказувати останнє місце роботи) повинен містити таку інформацію: назва посади, назва компанії (і міста), календарний період перебування на цій посаді, Ваша сфера відповідальності і досягнення. Можливо, що у Вас немає досвіду роботи, оскільки Ви нещодавно закінчили ВНЗ, тоді вкажіть місця проходження практики і місця стажування.
  6. Громадська діяльність. Якщо досвід роботи, набутий в даній сфері, відповідає Вашій меті (наприклад, Ви виявили свої організаторські, лідерські якості, будучи членом громадської організації), її слід вказати.
  7. Особисті якості
  8. Додаткові відомості. Розділ може включати відомості про наявність водійських прав і закордонного паспорта, рівень знання мов і вміння користуватися комп’ютером, ділові якості, особистісні характеристики. Захоплення та хобі слід згадувати лише у випадку, якщо вони тісно пов’язані з майбутньою роботою.
  9. Дата, підпис.

При складанні Вашого резюме уникайте використання займенника «Я», не будьте багатослівні, віддавайте перевагу позитивній інформації і переконайтеся, що зможете підтвердити всю інформацію, включену до резюме.

2. Переглянути відео.

Домашнє завдання.  Вправа 315 (усно), вправа 317 (письмово) за підручником:  С. Караман. Українська мова: підр. для 11 кл. – Х.: Ранок. –  С.129-130.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *